ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Про курс


НА ЧАС ВІЙНИ ПРОВОДИМО ЛИШЕ ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ !!!Йде набір слухачів
на курси підвищення кваліфікації за напрямом

«ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНИХ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ»

РЕЄСТРАЦІЯ


Курс є професійно розробленою спеціально для спрямування залізничних перевезень програмою теоретичного навчання та практичної підготовки фахівців, діяльність яких пов'язана з перевезеннями вантажів залізничним транспортом.

Курс «Організація залізничних вантажних перевезень» рекомендований експертами асоціації «Український Логістичний Альянс» (УЛА) для навчання фахівців транспортних, експедиторських та логістичних компаній, суб'єктів ЗЕД, співробітників агентських, брокерських, стивідорних та інших компаній, які взаємодіють із залізницею.

В якості лекторів-консультантів для проведення курсу запрошені провідні фахівці-практики АТ «Укрзалізниця» , у тому числі керівники Департаменту комерційної роботи, а також експерти з вантажних залізничних перевезень з інших підрозділів та великих галузевих компаній.

Повна програма курсу включає 11 днів навчання (72 години).

Вартість очного групового навчання – 14 000 грн.
Вартість онлайн-навчання (відеокурс) – 5 000 грн.

Слухачі, які пройдуть повний курс навчання і успішно складуть підсумковий іспит, отримають СЕРТИФІКАТ.

Certificate

Також у процесі навчання слухачам курсу надається можливість безкоштовного тестування з пройденого матеріалу в електронній системі «5PL-RemoteTestingSystem» (5PL-RTS), яка рекомендована АТ «Укрзалізниця» як система тестування персоналу в організаціях, що здійснюють транспортно-експедиторське обслуговування, відправлення та отримання вантажів, що перевозяться залізничним транспортом, а також на всіх підприємствах, які взаємодіють із залізницею.

Кожен слухач має можливість проходити навчання віддалено за допомогою сучасної СИСТЕМИ МОДУЛЬНОГО ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ компанії «5PL», в якій будуть доступні:

 • весь лекторський презентаційний матеріал у форматі придатному для друку;
 • усі нормативно-правові акти, які використовуються під час навчання, в електронному вигляді;
 • всі відеоматеріали лекційних занять з розглядом окремих питань слухачів;
 • можливість онлайн-консультації з проблематики будь-якої теми лекцій.

За допомогою системи дистанційного навчання слухачі курсу матимуть цілодобовий онлайн-доступ до відеолекцій, презентацій та іншого дидактичного матеріалу, що використовується в процесі навчання.

Також ми можемо розробити та запропонувати вам програму навчання на будь-яку іншу цікаву для Вас тематику, пов'язану з перевезеннями вантажів залізничним транспортом. Ви також можете замовити навчання за окремими темами, самостійно визначити глибину їх вивчення або тільки пройти практичний тренінг з електронного документообігу "Відправник - Перевізник - Одержувач". А за допомогою системи дистанційного тестування 5PL-RTS, яку можна використовувати в будь-який час та в будь-якому місці, де є доступ до мережі Internet, Ви зможете визначити рівень компетентності персоналу Вашої компанії або претендентів на зайняття вакантних посад при прийомі на роботу.

 


РЕЄСТРАЦІЯ

Для реєстрації заповніть відповідну форму:

form


Для більш детальної інформації Ви можете зв'язатися з нами за телефоном
+38(067)826-56-94 або через e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Class

Class

Class

Class


ВІДГУКИ СЛУХАЧІВ КУРСУСергій Гримря – ТОВ «Скайтранс», м. Одеса
«Дуже багато нюансів, за роботою не завжди встигаєш їх вивчити, десь знайти... А профільної літератури не так багато, насправді. Вирішив відвідати ці курси, оскільки лектори є практиками. Саме вони і можуть підказати за тими нюансами, що мене цікавили.»


Валерій Горбашевський – ТОВ «СТТ», м. Маріуполь
«Ми експедитори, залізниця пов'язана із нашими вантажами. В основному це автотранспорт і море, але оскільки кількість залізничних перевезень збільшується, отримати ази – це дуже добре. Тим паче, що у цьому курсі висвітлюється широкий спектр питань. Сподобався формат і кількість інформації, все докладно, конкретно.»


Ніна Горпиненко – ТОВ «Скайтранс», м. Одеса
«Якщо враховувати те, що організація залізничних перевезень – це нова для нас тема, тож, вивчивши план занять та почувши багато рекомендацій, вирішила, що це найкращі курси, на які можна піти. Тобі дають знання самі залізничники, базу, за допомогою якої можна вирішувати будь-які питання.


Любов Кухаренко – ТОВ «Транссистема», м. Київ
«Я працюю менеджером з логістики та вважаю, що завжди цікаво здобувати нові навички, тим більше від провідних фахівців «Укрзалізниці». Актуальна інформація, якщо взяти, наприклад, програми для залізничників, оскільки зараз переходимо на електронний документообіг».


Олександра Бажак – заст. гендиректора ТОВ «БС Шипінг Сервіс ЛТД», м. Одеса
«Хочу висловити подяку Вашій компанії за організацію курсів залізничних перевезень. Матеріал був досить повним, цікавим та дуже корисним, так як містив у собі теоретичну частину і, що дуже важливо, багато практичного матеріалу, який викладали професіонали, які не з чуток знають ті теми, які вони викладали. Бажаю всій Вашій команді удачі та подальшого розвитку. Ну і, звичайно ж, якнайбільше таких змістовних курсів і тренінгів!)))»

Андрій Затулко – заступник директора ТОВ «Торговий дім «Західний», м. Київ
«Велика подяка організаторам спеціалізованого курсу інтенсивної профпідготовки "Організація залізничних вантажних перевезень" за цікавий, високоякісний, продуктивний і насичений захід, вдале поєднання теоретичної та практичної частини семинарів. Абсолютно виправдана ідея залучення слухачів з дистанційною формою навчання, які мали чудову нагоду в режимі реального часу поєднувати навчання зі своєю роботою. Такі учасники семінару мали змогу переглянути всі майстер-класи та стати їх безпосередніми учасниками, у тому числі - ставити лекторові запитання та отримувати змістовні відповіді, брати участь у чатовому спілкуванні з колегами та лекторами. Особливо хочеться подякувати адміністрації компанії-організатору за прийом та дбайливе ставлення до всіх учасників семінару. Творчої наснаги Вам!»

РЕЄСТРАЦІЯ


БУДЕМО РАДІ СПІВПРАЦІ З ВАМИ !!!


Програма курсу

День 1 (Пн)


Тема 1
13:00 – 14:30
На чому базується робота з АТ «Укрзалізниця»?
Нормативно-правова база діяльності залізниць України. Статут залізниць України, Правила перевезень вантажів та інші нормативні акти.

Кава-брейк

Тема 2
14:45 – 16:15
Як укласти договір із АТ «Укрзалізниця»?
Укладання договору на залізничне перевезення. Єдиний договір. Сторони договору перевезення вантажу та їх взаємодія при виконанні договору.

Тема 3
16:30 – 17:35
Все про вантажі, тару та способи визначення їх маси.
Основні види і транспортні властивості вантажів. Тара й упакування вантажів. Транспортна класифікація вантажів і тари. Способи визначення маси вантажів. Засоби ваговимірювальної техніки (ЗВВТ) на залізничному транспорті та порядок їх використання.

Тема 4
17:40 – 18:45
Вагони та контейнери, що використовуються для перевезення вантажів в Україні та світі.
Вантажний вагонний парк. Класифікація вантажних вагонів за родом, конструкцією та іншими ознаками. Контейнери для перевезення вантажів. Техніко-експлуатаційні характеристики вантажних вагонів і контейнерів. Показники ефективності використання вагонів і контейнерів.

День 2 (Вт)


Тема 5
13:00 – 14:30
Що потрібно знати про правила приймання вантажів до перевезення?
Початкові операції. Технологічні операції при прийманні вантажів до перевезення на місцях загального і незагального користування та порядок їх виконання. Маркування вантажів, підготовка вагонів і контейнерів до перевезення, правила пломбування вагонів і контейнерів та ін. Визначення термінів доставки вантажів тощо.

Кава-брейк

Тема 6
14:45 – 16:15
Як змінити договір перевезення? Що потрібно знати про видачу вантажу?
Кінцеві операції як складова частина процесу доставки вантажів. Технологічні операції, пов’язані з прибуттям вантажів та їх видачою. Зберігання вантажів. Комерційні операції, що можуть виконуватися на шляху перевезення вантажів. Порядок зміни договору перевезення вантажу (переадресування) в різних видах сполучення. Митний контроль вантажів та пов’язані з ним операції.

Тема 7
16:30 – 18:45
Все, що стосується міжнародних перевезень.
Міжнародні угоди про пряме залізничне вантажне сполучення, учасницею яких є залізниця України (СМГС, КОТІФ). Угода про використання окремих положень СМГС в перевезенні міжнародних вантажів між залізницями СНД. Перевезення експортних, імпортних і транзитних вантажів залізницями України згідно СМГС. Рада із залізничного транспорту країн-учасниць СНД (ЦСЖТ) і Дирекція Ради із забезпечення координації діяльності залізниць СНД і Балтії. Основні угоди з організації перевезень міжнародних вантажів затверджені Радою.
День 3 (Ср)


Тема 8
13:00 – 14:55
Вантажне господарство. Що потрібно знати про вантажні фронти?
Місця загального та незагального користування на залізничному транспорті. Під’їзні колії. Вантажні фронти (ВФ). Техніко-експлуатаційні параметри та визначення переробної спроможності ВФ. Оптимізація режиму роботи і технічного оснащення ВФ.

Кава-брейк

Тема 9
15:10 – 16:15
Все, що потрібно знати про під’їзні колії.
Взаємодія під’їзних колій і станцій примикання. Види договорів між залізницею і підприємствами щодо обслуговування під’їзних колій. Правила обслуговування залізничних під’їзних колій. Єдиний технологічний процес (ЄТП) роботи під’їзної колії та станції примикання.

Тема 10
16:20 – 17:05
Вичерпно про правила користування вагонами і контейнерами.
Правила користування вагонами і контейнерами залізниць України. Правила користування вагонами і контейнерами власності іноземних держав (залізниць СНД і Балтії). Правила користування вагонами залізниць колії 1435 мм.

Тема 11
17:15 – 18:45
Як організувати роботу вантажовласника, експедитора, оператора із АТ «Укрзалізниця»?
Транспортно-експедиторська діяльність на залізничному транспорті. Нормативно-правова база. Порядок організації роботи та взаємодія користувачів послуг залізничного транспорту із АТ «Укрзалізниця». Особливості договору про надання послуг перевезення АТ «Укрзалізниця».
День 4 (Чт)


Тема 12
13:00 – 14:30
З чого починається процес перевезення вантажу?
Порядок планування перевезення вантажів у різних видах сполучень. Особливості планування перевезення міжнародних вантажів за участю морських торговельних портів та сухопутних переходів. Облік виконання плану перевезень вантажів.

Тема 13
14:30 – 15:15
Практичне заняття.
Планування перевезень вантажів у внутрішньому та міжнародному сполученнях за допомогою автоматизованої системи АС Месплан.

Кава-брейк

Тема 14
15:35 – 17:05
Як правильно оформити перевізні документи на ваш вантаж?
Транспортні накладні та супровідні документи. Електронна залізнична накладна внутрішнього сполучення, а також накладні СМГС, ЦІМ та ЦІМ/СМГС. Порядок оформлення та використання перевізних документів.

Тема 15
17:15 – 18:45
Практичне заняття.
Оформлення залізничної накладної в автоматизованій системі АС Клієнт УЗ.
День 5 (Пт)


Тема 16
13:00 – 15:40
Як самому порахувати вартість перевезення вантажу по Україні?
Тарифи на перевезення вантажів у внутрішньому сполученні. Збори за роботи та послуги, пов’язані з перевезенням вантажів та інші плати. Єдина тарифно-статистична номенклатура вантажів (ЄТСНВ/ЕТСНГ).

Практичне заняття.
Розрахунок плати за перевезення вантажів у внутрішньому і міжнародному (експортно-імпортному) сполученнях та пов’язані з ними послуги (варіантні завдання).

Кава-брейк

Тема 17
16:05 – 18:45
Самостійно рахуємо вартість перевезення транзитних вантажів.
Тарифи на перевезення вантажів у міжнародному сполученні. Міжнародні транзитні тарифи МТТ і ЄТТ. Гармонізована номенклатура вантажів (ГНВ/ГНГ/NHM). Порядок визначення провізної плати за транзитні перевезення. Збори за додаткові операції та інші плати.

Практичне заняття.
Розрахунок плати за транзитні перевезення вантажів (варіантні завдання).
День 6 (Сб)


Тема 18
10:00 – 11:30
Вимоги до розміщення і кріплення вантажів у вагонах та погодження технічної документації.
Технічні умови розміщення і кріплення вантажів у вагонах (ТУ). Загальні вимоги до навантаження і кріплення вантажів. Основні види (реквізити) кріплень вантажів. Правила розміщення і кріплення вантажів у вагонах критого і відкритого типів. Порядок приймання до перевезення і перевезення вантажів не передбачених ТУ (НТУ). Місцеві технічні умови (МТУ).

Кава-брейк

Тема 19
11:45 – 12:30
Перевозимо вантажі у критих вагонах. Які особливості та вимоги?
Перевезення вантажів у критому рухомому складі. Перевезення вантажів збірними відправками. Правила перевезення вантажів у транспортних пакетах.

Перерва на обід

Тема 20
13:00 – 14:30
Як перевозити негабаритні, великовагові та довгомірні вантажі?
Правила перевезення негабаритних, великовагових та довгомірних вантажів. Визначення негабаритності вантажів. Розрахункова негабаритність. Приймання до перевезення та умови перевезення негабаритних, великовагових та довгомірних вантажів. Особливості та правила перевезення вантажів у супроводі провідників відправників (одержувачів).

Тема 21
14:45 – 15:50
Перевозимо вантажі навалом і насипом. Які особливості?
Характеристика масових вантажів, що перевозяться залізничним транспортом. Правила перевезень вантажів навалом і насипом. Правила перевезення вантажів у вагонах відкритого типу. Правила перевезення вантажів, що змерзаються. Відновлення сипкості вантажів, що змерзаються. Правила перевезення вантажів маршрутами відправника.
День 7 (Пн)


Тема 22
13:00 – 14:05
Як залізниця взаємодіє з клієнтом? Все про електронний документообіг.
Огляд автоматизованих систем, задіяних в організації вантажних перевезень. Порядок роботи клієнта і залізниці в ІТ-площині.

Тема 23
14:15 – 15:20
Практичне заняття 1
Планування маршруту перевезення та розрахунок тарифу за допомогою багатофункціональної графічної інформаційної системи ТМкарта. Додаткові можливості системи.

Кава-брейк

Тема 24
15:35 – 17:55
Практичне заняття 2
Інформаційне вирішення логістичних задач за допомогою універсального програмного комплексу АРМ Вантажовідправника:
 • План перевезення та формування перевізного документу на основі заявки в АС МЕСПЛАН;

 • Аналіз конвенційних заборон та обмежень;
 • Аналіз технічних характеристик рухомого складу;
 • Оформлення перевізних та товаросупровідних документів;

 • Оформлення попереднього інформування митних органів Митного Союзу;

 • Перегляд форм ГУ-45, ГУ-46 та ФДУ-92;
 • Інформаційне супроводження перевезення вантажів;
 • Аналіз взаєморозрахунків із залізницею: оперативне сальдо, перелік ЄТехПД та ЄРЦ;
 • Експорт інформації про перевезення в автоматизовані системи підприємств;
 • Побудова звіту по перевезенням/вагонам/клієнтам на основі реєстру перевізних документів.


Тема 25
18:00 – 18:45
Як дізнатися де ваші вагони і що з ними відбувається?
Інформаційні послуги Головного інформаційно-обчислювального центру Укрзалізниці (ГІОЦ), враховуючи організацію диспетчерського контролю за рухомим складом тощо.
День 8 (Вт)


Тема 26
13:00 – 14:55
Кріпимо вантажі разом. Розрахунок кріплення вантажів на відкритому рухомому складі.
Методика розрахунків основних схем розміщення і кріплення вантажів не передбачених ТУ. Вимоги до завантаження вагонів. Перевірка стійкості завантажених вагонів. Сили, що діють на вантажі при перевезенні. Вибір засобів кріплення вантажу та розрахунок їх міцності. Визначення способу розміщення і кріплення вантажів з плоскими опорами на відкритому рухомому складі.

Кава-брейк

Тема 27
15:15 – 16:45
Все, що потрібно знати про комбіновані перевезення.
Організація перевезень вантажів у контейнерах та контрейлерні перевезення на мережі залізниць України. Перевезення вантажів в універсальних контейнерах. Правила перевезення вантажів у спеціальних та спеціалізованих контейнерах відправників і одержувачів. Вимоги до структури і утримання контейнерного парку залізниць України. Світовий досвід організації комбінованих, інтермодальних та мультимодальних перевезень вантажів.

Тема 28
17:05 – 18:35
Як перевезти вантаж у вагоні морем?
Характеристика і призначення морських і річкових портів. Правила перевезення вантажів у прямому змішаному залізнично-водному сполученні. Характеристика і призначення морських поромів. Правила перевезення вантажів у прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні.
День 9 (Ср)


Тема 29
13:00 – 15:15
Що вам необхідно знати, якщо хочете перевозити небезпечні вантажі?
Правила перевезення небезпечних вантажів у внутрішньому та міжнародному сполученнях. Загальні вимоги до перевезення небезпечних вантажів. Страхування небезпечних вантажів. Класифікація та перелік небезпечних вантажів.

Кава-брейк

Тема 30
15:35 – 16:40
Все, що стосується перевезення наливних вантажів.
Характеристика основних наливних вантажів, що перевозяться залізничним транспортом. Правила перевезення наливних вантажів. Приймання наливних вантажів до перевезення. Особливості визначення маси нафтопродуктів при перевезеннях залізничним транспортом. Умови перевезення і видачі наливних вантажів. Перевезення вантажів у танк-контейнерах.

Тема 31
17:00 – 17:45
Вагони і контейнери для перевезення небезпечних вантажів.

Вимоги до рухомого складу і контейнерів, що використовуються для перевезення небезпечних вантажів.
День 10 (Чт)


Тема 32
13:00 – 14:30
У чому перевозити небезпечні вантажі та як правильно оформити залізничну накладну?

Вимоги до пакування і тари при перевезенні небезпечних вантажів. Порядок оформлення перевізних документів на небезпечні вантажі у внутрішньому та міжнародному сполученнях.

Кава-брейк

Тема 33
14:45 – 15:30
Правила безпеки при перевезенні небезпечних вантажів.

Основні причини виникнення аварійних ситуацій при перевезеннях небезпечних вантажів та заходи щодо їх попередження. Ліквідація наслідків транспортних подій при перевезеннях небезпечних вантажів.

Тема 34
15:40 – 17:10
Операції з вагонами на кордоні. Як швидко перетнути кордон?
Технологія роботи приймально-передавальних станцій при організації перевезень міжнародних вантажів. Правила передавання вагонів і контейнерів з вантажами на кордонах. Причини затримок вагонів при перетині кордонів міжнародними вантажами.

Тема 35
17:20 – 18:25
Особливості здійснення розрахунків за перевезення із АТ «Укрзалізниця».
Взаємодія з Товарними конторами (ТВК), Єдиними технологічними центрами з обробки перевізних документів (ЄТехПД) та Єдиним розрахунковим центром Укрзалізниці (ЄРЦ УЗ). Їх роль в забезпеченні обліку виконання перевезень вантажів, вантажних робіт та інших послуг на залізничних станціях.
День 11 (Пт)


Тема 36
13:00 – 14:05
Все про відповідальність за перевезення. Штрафи, претензії, позови.
Відповідальність залізниць і вантажовласників при порушенні умов договору внутрішньодержавного перевезення вантажів згідно зі Статутом залізниць України. Актово-претензійна робота на залізницях України. Комерційний акт. Інші акти. Розшук вантажів. Реалізація вантажів. Претензії та позови при порушенні умов договору перевезення.

Кава-брейк

Тема 37
14:25 – 15:30
Відповідальність залізниць і вантажовласників при порушенні умов договору міжнародного перевезення вантажів згідно із міжнародним транспортним правом. Претензії та позови при порушенні умов договору міжнародного перевезення.

15:45 – 17:15
Підсумкове тестування з курсу «Організація залізничних вантажних перевезень» в системі 5PL-RTS

Лектори

Людмила Бєлова

Юлія Андрейчук

Iгор Миронюк

Іван Хор'яков

Ігор Панашенко

Ірина Живага

Ірина Киричук

Анатолій Бондар

Андрій Мірошніков

Віктор Мироненко

Віктор Посмітюха

Віталій Малицький

Зоболєва Єлизавета

Костянтин Нечволода

Людмила Тригуб

Наталя Супроненко

Ніна Білик

Олена Кравченко

Олена Шевченко

Ольга Ковальчук

Ольга Фісенко

Благодарим за Ваш выбор!
Во вложении отправленого Вам письма находится счёт на оплату услуг компании "5PL".
Если у Вас возникнут вопросы - просьба обращаться:


тел: +38 (044) 230-60-13
e-mail: info@5pl.com.ua
web-site: www.5pl.com.ua
С уважением,
команда 5PL

Наші партнери

 • tmsoft
 • RAIL.insider
 • ULA
 • icc
 • AMEU
 • ZAMMLER
 • plaske
 • UZT
 • DIIT
 • hiit
 • DUIT